صفحه 2 از 3 123
نمایش نتایج: از 51 به 100 از 102

موضوع: ترس از مجرد بودن

6454
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,742 بار در 6,990 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : ترس از مجرد بودن

این اصلا مقایسه فرهنگ نیست بعضی چیز ها واقعا قدیمیه از فکر پاین سر منشا میگیره
    مثل اینی که ما بگیم زندگی کردن درخونه. خیلی بهتر از قار نشینی و شما بیاید بگید چرا فرهنگ هارو مقایسه میکنید حب معلوم که. زندگی الان با غار نشینی. تفاوت داره یا بگیم مثلا تو هند که. زن ها. با همسران مردشون خاک میشدند. از فکر و فرهنگ پاین نیست. خواهر من خیلییییی فکر ها واقعا از فرهنگ پاین و باور های قدیمی سر چشمه میگیره حضرت علی میفرماید فرزندتان را برای. زمان خووووودش تربیت کنید الان ین ازدواج حداقل 20 سال هست. همه مردم الام میدونن ازدواج در سن پاین از همه نظر چه جسمی چه روحی چه عاطفی به ضرر هم پسر هم دختر
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

2. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    تشکر شده 396 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed021 نمایش پست ها
    خب منم لیسانسم..کسی رو که میخام دبیرستانیه!
    منم همینو میگم...خیلیا عین شما ...دلیل نمیشه که هرکی دکتر یا تحصیلکردست بره دختره مورد علاقشو فقط از هم سطح(در تحصیلات)خودش انتخاب کنه...

4. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    تشکر شده 2,644 بار در 1,053 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    این اصلا مقایسه فرهنگ نیست بعضی چیز ها واقعا قدیمیه از فکر پاین سر منشا میگیره
    مثل اینی که ما بگیم زندگی کردن درخونه. خیلی بهتر از قار نشینی و شما بیاید بگید چرا فرهنگ هارو مقایسه میکنید حب معلوم که. زندگی الان با غار نشینی. تفاوت داره یا بگیم مثلا تو هند که. زن ها. با همسران مردشون خاک میشدند. از فکر و فرهنگ پاین نیست. خواهر من خیلییییی فکر ها واقعا از فرهنگ پاین و باور های قدیمی سر چشمه میگیره حضرت علی میفرماید فرزندتان را برای. زمان خووووودش تربیت کنید الان ین ازدواج حداقل 20 سال هست. همه مردم الام میدونن ازدواج در سن پاین از همه نظر چه جسمی چه روحی چه عاطفی به ضرر هم پسر هم دختر
    میتونی تضمین کنی بعد فارغ التحصیلی شوهر گیرش بیاد تو این جامعه؟؟
    امضای ایشان
    خداحافظ
    این ایدی دیگه دست من نیست..خصوصی نفرستید..
    اینم از سعید021 ک ب پایان رسید.....

5. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

میتونی تضمین کنی بعد فارغ التحصیلی شوهر گیرش بیاد تو این جامعه؟؟

همه چیز دست خدان تضمین کردن یعنی چی چی
    یعنی خودشو بندازه تو چاه که بعدا ممکنه. شاید شوهر گیرش نیاد
    یعنی هزار و یک مشکل تحمل کنه چون ممکن شوهر گیرش نیاد
    اگه. ازدواج قراره با زجر باشه و با نادانی بهتره هیچ وقت انجام نشه. ادم با شعور و با سواد باشه. تو جامعه. زندگی راحت تری داره تا اینکه بخواد بخاطر حرف مردم تو سن پاین ازدواج کنه و هزار و یک مشکل داشته باشه و بعد پشیمون بشه و حسرت همون ازدواج نکرده ها رو داشته باباشه

من به قانون جذب خیلی اعتقاد دارم و. به ایمان قلبی به خدا مطمعنم که وقتی با ایمان خالص بدون ترس. به خدا توسل کنیم اون بهترین هارو سمت ما میاره پس بهتره ترس از اینده نداشته باشیم و سعی کنیم بی دقدقه به تحصیل و بالا بردن شعور و فکرمون. بپردازیم

وقتی یکی بگه من شوهر گیرم نمیاد اگه سنم بره بالا قطعا شوهر گیرش نمیاد چون ترس داره ترس ایمان وارونست. به نشدن یک کار پس براش پیش میاد

چون شدیدا موج منفی سمتش میاد

خانم عطرین
    کتاب قانون جذب و 4اثر فلورانس اسکاور حتما بخونید

شاید واسه همین که از بس به خودت تلقین کردی شوهر. گیرت نمیاد و خاستگار نداری فکر میکنی باید سن پاین ازدواج میکردی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    10

کسی که خودش شوهر نکرده تو سن پاین نظر دادنش خیلی مسخرست که زود ازدواج کنه

اره واقعا خیلی زشته ادم ها. نخوان تعقیر کنند و تو زمان گذشته بمونن وااقعا زشت واقعااااا
    و فکر میکنن کارشون درسته هه
    1. فکر نمیکنی ادبیاتت درست نیست؟"شوهر نکرده"!!!در ضمن به نظر من کسی که خودش دوست پسر داره ،اصلا درست نیست بیاد راجع به سن ازدواج نظر بده!!!!یا به قولی خیلی مسخرررررررست!!!

2.خیلی زشته آدم ها نخوان تغییر کنن...اما تغییر تو اشتباهاتشون نه راه درست...به نظرمن اگه موندن تو گذشته به آدما ضرر برسونه باید تغییر بدن ولی بعضی فرهنگهای قدیمی ای که ضرری که به آدم نمیرسونه هیچ ..خیلی هم مناسبه...حتی اگه توسط یه سری روشنفکرنما مسخره بشه،باید روش بمونیم....!!و حفظش کنیم....

اینکه بخوایم ازدواج مناسب و معقولو تو هر سنی که آدم آمادگیشو داره، با غار نشینی مقایسه کنیم ،واقعا خنده داره !!!!!!!!!!!!!!!!!ازدواج مناسب و معقول تو بعضی خانواده ها زود انجام میگیره که باعث خوشبختی میشه....این یه فرهنگه!ازدواج مناسب و معقول تو بعضی خونواده ها دیر انجام میشه ..اینم یه فرهنگه .....و باید به هر نوع فرهنگی احترام گذاشت ...هیچکدومم برتر از اون یکی نیست!!!اما ازدواج تو بعضی خانواده ها (متاسفانه)به زور انجام میشه...چه تو سن پایین چه بالا....این فرهنگ فرهنگه غلطیه و نه تنها نباید بش احترام گذاشت بلکه باید با این فرهنگه غلط جنگید نه فرهنگایه قشنگی که بالا گفتم!!!!

3.هرچند دلیلی نداره راجع به ازدوج نکردنه زوده خودم توضیح بدم...چون ربطی به موضوع نداره اما چون هر دفعه این قضیه رو با طعنه میکشی وسط ....لازمه یه بار واس همیشه یه توضیحه کوچیک بدم.....ازداوج نکردنه من دلایله مختلف داره اما یه دلیل بزرگ داره که تا زمانی که حل نشه....انجام نمیدم...اونم وابستگیه شدیده مامانو بابام و خانوادم به منه......و الا مطمین باش زودتر از اینا به یکی از خاستگارام که خیلی هم دوستم داشت و منم همینطور جواب مثبت میدادم.....وقتی راجع به زندگیه کسی اطلاعی نداریم بهتره قضاوته بی مورد نکنیم..

8. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    10

خانم عطرین
    کتاب قانون جذب و 4اثر فلورانس اسکاور حتما بخونید

شاید واسه همین که از بس به خودت تلقین کردی شوهر. گیرت نمیاد و خاستگار نداری فکر میکنی باید سن پاین ازدواج میکردی
    عزیزم من یادم نمیاد همچین چیزی گفته باشم!!!نمیدونم چرا فکر میکنی هرکس به ازدواجه زود تشویق میکنه و خودش هنوز ازدواج نکرده...حتما خاستگار نداره!!!!!یا خودش دوست داشته ازدواج کنه،نتونسته ،مثلا عقده شده براش ...حالا میگه زود ازدواج کردن خوبه!!!!این تفکر اشتباهه...من هر حرفی زدم یا هر تشویقی کردم واسش دلیله منطقی آوردم ...

9. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    تشکر شده 249 بار در 171 پست
    میزان امتیاز
    9

هرکسی که دوست پسر یا دوست دختر داره یا هنوز ازدواج نکرده یا تو سن پایین نامزد کرده به خودش مربوطه.
    لطفا اگر دلیلی میارید یا قراره کسی رو راهنمایی کنید با دلیل و منطق باشه نه اینکه تا کسی نظر خلاف داد جلوش جبهه بگیرید و مسائلشو به روش بیارید.
    لطفا بزارید استارتر بیاد نظر بده.
    اگه دنبال زیاد کردن پستهاتون هستید جاهای دیگه میتونید اینکارو انجام بدید..

10. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط atrin1 نمایش پست ها
    1. فکر نمیکنی ادبیاتت درست نیست؟"شوهر نکرده"!!!در ضمن به نظر من کسی که خودش دوست پسر داره ،اصلا درست نیست بیاد راجع به سن ازدواج نظر بده!!!!یا به قولی خیلی مسخرررررررست!!!

2.خیلی زشته آدم ها نخوان تغییر کنن...اما تغییر تو اشتباهاتشون نه راه درست...به نظرمن اگه موندن تو گذشته به آدما ضرر برسونه باید تغییر بدن ولی بعضی فرهنگهای قدیمی ای که ضرری که به آدم نمیرسونه هیچ ..خیلی هم مناسبه...حتی اگه توسط یه سری روشنفکرنما مسخره بشه،باید روش بمونیم....!!و حفظش کنیم....

اینکه بخوایم ازدواج مناسب و معقولو تو هر سنی که آدم آمادگیشو داره، با غار نشینی مقایسه کنیم ،واقعا خنده داره !!!!!!!!!!!!!!!!!ازدواج مناسب و معقول تو بعضی خانواده ها زود انجام میگیره که باعث خوشبختی میشه....این یه فرهنگه!ازدواج مناسب و معقول تو بعضی خونواده ها دیر انجام میشه ..اینم یه فرهنگه .....و باید به هر نوع فرهنگی احترام گذاشت ...هیچکدومم برتر از اون یکی نیست!!!اما ازدواج تو بعضی خانواده ها (متاسفانه)به زور انجام میشه...چه تو سن پایین چه بالا....این فرهنگ فرهنگه غلطیه و نه تنها نباید بش احترام گذاشت بلکه باید با این فرهنگه غلط جنگید نه فرهنگایه قشنگی که بالا گفتم!!!!

3.هرچند دلیلی نداره راجع به ازدوج نکردنه زوده خودم توضیح بدم...چون ربطی به موضوع نداره اما چون هر دفعه این قضیه رو با طعنه میکشی وسط ....لازمه یه بار واس همیشه یه توضیحه کوچیک بدم.....ازداوج نکردنه من دلایله مختلف داره اما یه دلیل بزرگ داره که تا زمانی که حل نشه....انجام نمیدم...اونم وابستگیه شدیده مامانو بابام و خانوادم به منه......و الا مطمین باش زودتر از اینا به یکی از خاستگارام که خیلی هم دوستم داشت و منم همینطور جواب مثبت میدادم.....وقتی راجع به زندگیه کسی اطلاعی نداریم بهتره قضاوته بی مورد نکنیم..
    از زور دلت چرا میگی دوست پسر؟؟؟ دوست پسر کسی که باهاش ادم دوست شه ولش کنه. ولی شما هنوز. فرق دوست پسر و خاستگار واقعی رو تشخیص نمیدید

واقعااااااااا من رو حرف خود شما دارم میگم هی اسم ازدواج نکردم رو با حسرت میاری. منم میگم واگرنه من که سن شمارو الان مناسب برای ازدواج و خاستگارهای خوب میدونم. شما ناراحت میشید چووون دلت میخواسته زود ازدواج کنید. و اگرنه من نه طعنه ای زدم نه به رخ کشیدم. چون خودم مخالفت ازدواج زود هنگامم. ..
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

11. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    10

اینکه یه جمله از حضرت علی آوردی خیلی خوبه...ممنون...ولی این فقط یه جمله نیست...تفسیر داره ....ضمن اینکه ازدواجه مناسب و معقول که قبلا بارها در موردش صحبت کردم،هیچ منافاتی با این جمله ی امام علی نداره!!!

"همه مردم الام میدونن ازدواج در سن پاین از همه نظر چه جسمی چه روحی چه عاطفی به ضرر هم پسر هم دختر"

همه ی مردم میدونن ازدواج معقول نباشه،از همه نظر چه جسمی چه روحی چه عاطفی به ضرر هم پسر هم دختر ،چه تو سن پایین چه تو سن بالا.....

12. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

من جز از پریماه دلیل درست از کسی نشنیدم.
    همه گفتید چون عرف خانوادگیه پس باید بهش تن بده!

13. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

عزیزم من یادم نمیاد همچین چیزی گفته باشم!!!نمیدونم چرا فکر میکنی هرکس به ازدواجه زود تشویق میکنه و خودش هنوز ازدواج نکرده...حتما خاستگار نداره!!!!!یا خودش دوست داشته ازدواج کنه،نتونسته ،مثلا عقده شده براش ...حالا میگه زود ازدواج کردن خوبه!!!!این تفکر اشتباهه...من هر حرفی زدم یا هر تشویقی کردم واسش دلیله منطقی آوردم ...

تو خودت هی میگی شوهر کنید تو سن پاین. پس الان لابد فکر میکنی سنت بالاست درصورتی که به نظر من 22سال هم سن پاینی برای ازدواج
    از نظر من که دلیلت منطقی نیست چون میگی روشن فکر نماها نظرشون این درصورتی که حداقل از نظر جسمی همه جا تایید شده که ازدواج در سن پاین بخاطر مسائل زناشویی و بارداری برای دختر مناسب نیست و از نظر فکری هم که من میگم دارم درمورد کسانی باسطح فکر بالا مثل. شما و بقیه دوستان حرف میزنم فکرش رو بکنید شما با طرز فکر بالا برید با یه خانواده ای که تو. گذشته ها موندن ازدواج کنید اونا از عروسشون چه توقعی دارن حتما توقع میکنن خیلیی سنتی عمل کنه مثل خودشون در زمان های پیش درصورتی که ما نمیتونیم یه جیزایی رو و یه سنت هایی رو مثل زن های قدیم رعایت کنیم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

14. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

اینکه یه جمله از حضرت علی آوردی خیلی خوبه...ممنون...ولی این فقط یه جمله نیست...تفسیر داره ....ضمن اینکه ازدواجه مناسب و معقول که قبلا بارها در موردش صحبت کردم،هیچ منافاتی با این جمله ی امام علی نداره!!!

"همه مردم الام میدونن ازدواج در سن پاین از همه نظر چه جسمی چه روحی چه عاطفی به ضرر هم پسر هم دختر"

همه ی مردم میدونن ازدواج معقول نباشه،از همه نظر چه جسمی چه روحی چه عاطفی به ضرر هم پسر هم دختر ،چه تو سن پایین چه تو سن بالا.....

به نظررررذت چند درصد ازدواج معقول ممکنه تو سن پاین اتفاق بیافته درصدش خیلیییی. پاین این ازدواج درصورتی موفق که واااااقعا دونفر هم کنف و هم سطح فکری هم باشن و دختر و خانوادش هم طرز فکر پاین پسر براشون مهم نباشه و حتی پیشرفت فکر و زندگی دختران هم سطح و هم سن خودشون رو که میبینن براشون مهم نباش اصلا فک کنن چند دهه پیش زندگی کنن بله اینطور ازدواج موفق بعضیا تو نکبت خودشون دست و پا میزنن خودشون هم متوجه نیستند ولی اطرافیان که دیده باز تر و معقول تری دارن متوجه میشن. که این ه زندگی حقیرانه. ای. تحمل میکنند
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

16. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

.
    ابجی خودت هم به جای اینکه ازدواج کنی با رضا هستی..یعنی همون ازدواج بدون عقد! تو سن پایین هم..خب چه تفاوتی میکنه؟؟ یکی رسمی میکنه یکی پنهانی..
    امضای ایشان
    خداحافظ

17. کاربران زیر از saeed021 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

تو سن پایین نه دختر و نه پسر به بلوغ فکری و احساسی نرسیدن و هنوز به اون حد نرسیدن که بدونن فرد ایده آل اونها چجور باید باشه، اگه در این زمان وارد زندگی بشن به زور وابستگی ممکنه زن و شوهر بشن و کارای زناشویی انجام بدن ولی در خیال و در محیط قطعا اگر کسی که ایده آل فکریشون باشه ببینن احتمال زیاد داره به طرفش جذب بشن یا اینکه سرخورده بشن و به زندگیشون در حالت یاس ادامه بدن.

19. کاربران زیر از sooshiyant بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

بیشتر دخترها یا سن پایین ازدواج میکنن و شرعی یا دوست پسر میگیرن چند سال بعدش که رابطشون تموم شد اونوقت ازدواج میکنن!!
    کدومش شرعی و خدایی تره؟؟
    امضای ایشان
    خداحافظ

21. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    10

از زور دلت چرا میگی دوست پسر؟؟؟ دوست پسر کسی که باهاش ادم دوست شه ولش کنه. ولی شما هنوز. فرق دوست پسر و خاستگار واقعی رو تشخیص نمیدید

واقعااااااااا من رو حرف خود شما دارم میگم هی اسم ازدواج نکردم رو با حسرت میاری. منم میگم واگرنه من که سن شمارو الان مناسب برای ازدواج و خاستگارهای خوب میدونم. شما ناراحت میشید چووون دلت میخواسته زود ازدواج کنید. و اگرنه من نه طعنه ای زدم نه به رخ کشیدم. چون خودم مخالفت ازدواج زود هنگامم. ..
    من اگه راجع به مورد شخصیه تو صحبت کردم ...چون خودت شروع میکنی.....من دارم دلیل منطق میارم هر دفعه ...تو میای میگی چرا خودت زود ازدواج نکردی...!!!!!من یادم نمیاد هیچکدوم از حرفامو با حسرت زده باشم.....
    در ضمن من کی گفتم خواستگار با دوست پسر فرق نداره!!!!

از نظر من دختر و پسری که باهمن و فقط قوله ازدواج بینشون رد وبدل شده...دوست پسر دوست دخترن!!!!شاید شما اسمشو یه چیزه دیگه بزاری.....

من واقعا دوست ندارم شخصی صحبت کنیم ولی خودت هر دفعه بیراهه میری و ربطش میدی به ازدواج من یا پیش خودت فکر میکنی من دارم با حسرت صحبت میکنم!!!در صورتی که من هر دفعه با منطق صحبت میکنم و اصلا کاری به ارتباطات شخصیه تو نداشتم!!!

ولی لازمه یه سواله شخصی ازت بپرسم...چون خیلی مهمه....

یادمه خودت تو یکی از تایپیکا گفته بودی....دوست پسرت یا خواستگارت یا عشقت یا همراهت یا هر اسمی که خودت روش میزاری......همه جوره کنارته و ازت حمایت میکنه.....درسته؟!خودت نگفته بودی؟جوابمو بده تا بقیشو بگم...(چون مطمین نبودم این حرف از تواه یا نه...واس همین دارم اول ازت میپرسم)

22. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

ابجی خودت هم به جای اینکه ازدواج کنی با رضا هستی..یعنی همون ازدواج بدون عقد! تو سن پایین هم..خب چه تفاوتی میکنه؟؟ یکی رسمی میکنه یکی پنهانی..

خوشبخاتانه ما پنهانی نیستیم و خانوادم میدونن اوالا

دوما بحث اینم شد مامانم گفته بعد اینکه پری درسش تموم شد و رضا هم یه زندگی برای تشکیل زندگی بسازن.
    و بعد ایشالله

یعنی مخالف هستند الان ازدواج کنیم ایشالله رضا دوست پسر من نیست خاستگارم

و این هم درس نیست حرف منطقی ندارید این حرفها رو. که من رو حس داداش داشتم بهت باهات درمیون گذاشتم بیارید وسط
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

23. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

مشکلت همینجاس
    فک میکنی اگه دختری تو سن پایین ازدواج کرد که کرد اگه نکرد و وارد دانشگاه شد دوس پسر میگیره و بعد از اون ازدواج میکنه!
    نمیدونم کدوم شهر زندگی میکنی و کدوم دانشگاه داری درس میخونی که حاصلش همچین طرز تفکری شده.
    من دختر زیاد میشناسم که نه سن پایین ازدواج کردن و نه دوست پسر گرفتن که بعد از اتمام رابطه برن ازدواج کنن.

24. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

خوشبخاتانه ما پنهانی نیستیم و خانوادم میدونن اوالا

دوما بحث اینم شد مامانم گفته بعد اینکه پری درسش تموم شد و رضا هم یه زندگی برای تشکیل زندگی بسازن.
    و بعد ایشالله

یعنی مخالف هستند الان ازدواج کنیم ایشالله رضا دوست پسر من نیست خاستگارم

و این هم درس نیست حرف منطقی ندارید این حرفها رو. که من رو حس داداش داشتم بهت باهات درمیون گذاشتم بیارید وسط
    من که چیز بدی نگفتم...خب دختری که تو 17 سالگی نامزد کنه و 20 سالگی ازدواج چه اشکالی داره؟؟شمارو هم نمیگیم دوست پسر..میگیم نامزد..چند ساله نامزد کردی..پس میشه گفت شما هم تو سن پایین اقدام کردی برای نامزدی که میشه ازدواج...قبول داری؟
    امضای ایشان
    خداحافظ

25. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط sooshiyant نمایش پست ها
    مشکلت همینجاس
    فک میکنی اگه دختری تو سن پایین ازدواج کرد که کرد اگه نکرد و وارد دانشگاه شد دوس پسر میگیره و بعد از اون ازدواج میکنه!
    نمیدونم کدوم شهر زندگی میکنی و کدوم دانشگاه داری درس میخونی که حاصلش همچین طرز تفکری شده.
    من دختر زیاد میشناسم که نه سن پایین ازدواج کردن و نه دوست پسر گرفتن که بعد از اتمام رابطه برن ازدواج کنن.
    دوست عزیز تایپیک شما خوب شما با یه دختری بودید حتی جنسی..مگه دانشجو نبودن؟ خب شما هم رابطه داشتید و.... اما اگه تو سن پایین نامزد میشدید شاید به اونجاها نمیکشید
    امضای ایشان
    خداحافظ

26. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

من که چیز بدی نگفتم...خب دختری که تو 17 سالگی نامزد کنه و 20 سالگی ازدواج چه اشکالی داره؟؟شمارو هم نمیگیم دوست پسر..میگیم نامزد..چند ساله نامزد کردی..پس میشه گفت شما هم تو سن پایین اقدام کردی برای نامزدی که میشه ازدواج...قبول داری؟

نه دیگه کسی که نانزدش هست اززز همههه نظر باهم صمیمی هستند ولی من و رضا اصلا. تا این حد صمسمس نیستیم

ازدواج کردن داداش فرررق داره تا کسی که. خاستگار داره

تو خاستگار اون دختره هستی ولی کسی که با یه دختر ازدواج کرده با کسی که خاستگار هست رابطشون تو یه سطح؟؟؟؟؟؟مسلمااااا نه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

27. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    10

تو سن پایین نه دختر و نه پسر به بلوغ فکری و احساسی نرسیدن و هنوز به اون حد نرسیدن که بدونن فرد ایده آل اونها چجور باید باشه، اگه در این زمان وارد زندگی بشن به زور وابستگی ممکنه زن و شوهر بشن و کارای زناشویی انجام بدن ولی در خیال و در محیط قطعا اگر کسی که ایده آل فکریشون باشه ببینن احتمال زیاد داره به طرفش جذب بشن یا اینکه سرخورده بشن و به زندگیشون در حالت یاس ادامه بدن.
    اینکه من بیشتر این قضیه رو باز نمیکنم تا دلیلای نظراته آدمایی مثل منم بدونی واسه اینه که قبلا تو تایپیکایه دیگه مفصل راجع بش صحبت کردم...هم من به عنوانه موافق و هم پریماه به عنوان مخالف کلی اونجا یحث کردیم...نمیدونمم کدوم پست بود ...پریماه تو اگه یادته بهش بگو تا اونجا بره نظراته منم بخونه.....

در ضمن من واقعا دوست نداشتم راجع به دوست پسر بقیه صحبت کنم.....منتها واقعا این قضیه تاثیر مستقیم داره....مثلا پسری که کلی دوس دختر داره و داشته ...معلومه همه رو تشویق میکنه دیر ازدواج کنه...واس همین نظرش نمیتونه قابل استناد باشه...منظورم این نیست که پریماهوو با این پسرا مقایسه کنم .....اصلا....باور کن...جبههه نگیرینا...شاید پریماه رابطه ی خوب و پاکو عالی با مخاطبش داشته باشه.....منظورم اینه که یه همچین آدم انگار ازدواج کرده فقط اسمشون تو شناسنامه ی هم نیست و اگه آدمایه خیلی خوبی باشن...روابط زناشویی ندارن....ولی این هم یه نوع ازدواج محسوب میشه!!!

29. بالا | پست 73

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

من اگه راجع به مورد شخصیه تو صحبت کردم ...چون خودت شروع میکنی.....من دارم دلیل منطق میارم هر دفعه ...تو میای میگی چرا خودت زود ازدواج نکردی...!!!!!من یادم نمیاد هیچکدوم از حرفامو با حسرت زده باشم.....
    در ضمن من کی گفتم خواستگار با دوست پسر فرق نداره!!!!

از نظر من دختر و پسری که باهمن و فقط قوله ازدواج بینشون رد وبدل شده...دوست پسر دوست دخترن!!!!شاید شما اسمشو یه چیزه دیگه بزاری.....

من واقعا دوست ندارم شخصی صحبت کنیم ولی خودت هر دفعه بیراهه میری و ربطش میدی به ازدواج من یا پیش خودت فکر میکنی من دارم با حسرت صحبت میکنم!!!در صورتی که من هر دفعه با منطق صحبت میکنم و اصلا کاری به ارتباطات شخصیه تو نداشتم!!!

ولی لازمه یه سواله شخصی ازت بپرسم...چون خیلی مهمه....

یادمه خودت تو یکی از تایپیکا گفته بودی....دوست پسرت یا خواستگارت یا عشقت یا همراهت یا هر اسمی که خودت روش میزاری......همه جوره کنارته و ازت حمایت میکنه.....درسته؟!خودت نگفته بودی؟جوابمو بده تا بقیشو بگم...(چون مطمین نبودم این حرف از تواه یا نه...واس همین دارم اول ازت میپرسم)

نمیدونم والا
    چون اصلا من راجب. خاستگارم با دو سه نفر حرف زدم. اونم تو چت باکس نه جای دیگه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

30. بالا | پست 74

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

نه دیگه کسی که نانزدش هست اززز همههه نظر باهم صمیمی هستند ولی من و رضا اصلا. تا این حد صمسمس نیستیم

ازدواج کردن داداش فرررق داره تا کسی که. خاستگار داره

تو خاستگار اون دختره هستی ولی کسی که با یه دختر ازدواج کرده با کسی که خاستگار هست رابطشون تو یه سطح؟؟؟؟؟؟مسلمااااا نه
    خب ابجی خواستگار یعنی اینکه فقط میخوادت و باهات نیست..نامزد یعنی اینکه با هم هستید و همدیگرو دوست دارید و خونواده ها هم در جریان هستن..وقتی به خواستگار جواب بله داده بشه میشه نامزد...حالا خودت جواب بله داده و عاشق عشقتی..پس نامزدته و دارید برنامه میریزید برای ازدواج...همین که برنامه ریختی 4 سال دیگه ازدواج کنید یعنی نامزدته..کسی که با خواستگار برنامه نمیریزه
    امضای ایشان
    خداحافظ

31. کاربران زیر از saeed021 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 75

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

دوست عزیز تایپیک شما خوب شما با یه دختری بودید حتی جنسی..مگه دانشجو نبودن؟ خب شما هم رابطه داشتید و.... اما اگه تو سن پایین نامزد میشدید شاید به اونجاها نمیکشید
    خوشم میاد تا بحثی میشه میری تاپیکهای طرف یا حرفایی که زده رو میاری تو بحث.
    اگه خوب بری بخونی شاید جنسی بوده ولی نه در حدی که تو تصور کنی، و شاید حتی نتونی خودتو تو اون موقعیت بزاری که بخوای قضاوتی کنی. من رابطه ای نداشتم، ارتباط داشتم که کل خانوادم در جریان بودن و حتی مادرم چندین بار با مادر دختر صحبت کردن.
    بزار بیشتر از این جزییات نگم که وارد جزییات نامزدیت بشم بعد میری دو دل میشی زندگیت خراب میشه.

33. کاربران زیر از sooshiyant بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 76

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

خب ابجی خواستگار یعنی اینکه فقط میخوادت و باهات نیست..نامزد یعنی اینکه با هم هستید و همدیگرو دوست دارید و خونواده ها هم در جریان هستن..وقتی به خواستگار جواب بله داده بشه میشه نامزد...حالا خودت جواب بله داده و عاشق عشقتی..پس نامزدته و دارید برنامه میریزید برای ازدواج...همین که برنامه ریختی 4 سال دیگه ازدواج کنید یعنی نامزدته..کسی که با خواستگار برنامه نمیریزه

اولا ما جواب بله ندادیم

دوما نانزد به کسی میگن که بینشون صیغه محرمیت خونده باشه

از کجا معلوم شاید خاستگار بهتر گیرم امد رضا رو رد کردگ

جالبه بدونید ما اصلا باهم برنامه نریخیتم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

35. بالا | پست 77

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

خوشم میاد تا بحثی میشه میری تاپیکهای طرف یا حرفایی که زده رو میاری تو بحث.
    اگه خوب بری بخونی شاید جنسی بوده ولی نه در حدی که تو تصور کنی، و شاید حتی نتونی خودتو تو اون موقعیت بزاری که بخوای قضاوتی کنی. من رابطه ای نداشتم، ارتباط داشتم که کل خانوادم در جریان بودن و حتی مادرم چندین بار با مادر دختر صحبت کردن.
    بزار بیشتر از این جزییات نگم که وارد جزییات نامزدیت بشم بعد میری دو دل میشی زندگیت خراب میشه.
    عجب!منو کسی رد نکرده ... شما هم نامزد نبودید دوست دختر دوست پسر بودید..چون کسی نمیاد که نامزد رد کنه! شما خواستگار دوست دخترتون بودید که رد شدید...پری نگاه اینجا تفاوت نامزد و خواستگار روشن میشه...
    امضای ایشان
    خداحافظ

36. بالا | پست 78

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

عجب!منو کسی رد نکرده ... شما هم نامزد نبودید دوست دختر دوست پسر بودید..چون کسی نمیاد که نامزد رد کنه! شما خواستگار دوست دخترتون بودید که رد شدید...پری نگاه اینجا تفاوت نامزد و خواستگار روشن میشه...

سعید هررررکس نظر متفاوت داره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

37. بالا | پست 79

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

اولا ما جواب بله ندادیم

دوما نانزد به کسی میگن که بینشون صیغه محرمیت خونده باشه

از کجا معلوم شاید خاستگار بهتر گیرم امد رضا رو رد کردگ

جالبه بدونید ما اصلا باهم برنامه نریخیتم
    :| یه کتک مفصل باید از من بخوری...حیف که رضا اینجا نیست خخخ..بیخی
    امضای ایشان
    خداحافظ

38. بالا | پست 80

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

سعید هررررکس نظر متفاوت داره
    هر نظر هر کس از عرف خونوادگی اون فرد نشات میگیره دیگه!
    امضای ایشان
    خداحافظ

39. بالا | پست 81

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    10

کاملا با حرفت موافقم...منم همینو میخاستم بگم...منظورمم از اون سوالم همین بود.....اگه با این خواستگارت قراره ازدواج کنید و خانواده ها هم در جریانن...این یعنی نامزدی یا ازدواج توسن پایین...

40. بالا | پست 82

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

:| یه کتک مفصل باید از من بخوری...حیف که رضا اینجا نیست خخخ..بیخی

سعید درسته رضا رو دوس دارم

همه یه نفر و تو زندگیشون دوس دارن ولی
    همه چیز یه رابطه دوست داشتن نیست

پس واسه همین میگم رضا هم نس بقیه خاستگارای دیگم

فقط یکم بیشتر بهش حس دارم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

41. بالا | پست 83

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

هر نظر هر کس از عرف خونوادگی اون فرد نشات میگیره دیگه!

اوکی پس حله حله؟؟؟
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

42. بالا | پست 84

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

سعید درسته رضا رو دوس دارم

همه یه نفر و تو زندگیشون دوس دارن ولی
    همه چیز یه رابطه دوست داشتن نیست

پس واسه همین میگم رضا هم نس بقیه خاستگارای دیگم

فقط یکم بیشتر بهش حس دارم
    ابجی اگه ازدواج تو سن پایین بده پس عاشقی و حس داشتن به کسی هم تو سن پایین بده!
    امضای ایشان
    خداحافظ

43. کاربران زیر از saeed021 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 85

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

اوکی پس حله حله؟؟؟
    برای همین میگم نظری که مثلا میدی با عرف خونواده خودت هماهنگه نه عرف خونواده شروع کننده تایپیک و ممکنه نظراتی که به شروع کننده دادی خیلی براش بد باشه و نابودش کنه..
    امضای ایشان
    خداحافظ

45. کاربران زیر از saeed021 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 86

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

سعید جان چون ۲۰ سالت شده دلیل نیس فک کنی همه چیزو میدونی..من ۷ سال ازت بزرگترم و طبعا چند پیرهن بیشتر از تو پاره کردم..جوونم آرزو دارم کاری نکن از دست حرفات برم خودمو بندازم جلو ماشین بکشما )
    قضاوت راجب چیزی که جزییاتش رو نمیدونی آسونه.
    منم میام میگم تو رفتی با یه دختر ۱۷ ساله یه کار زشتی کردی بعد دیگه مجبور شدی بگیریش و میای میگی زود نامزد کردم چون دختر بره دانشگاه فلان میشه بهمان میشه.
    بنظرت الان این قضاوت من راجبت درسته؟

47. کاربران زیر از sooshiyant بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 87

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

سعید جان چون ۲۰ سالت شده دلیل نیس فک کنی همه چیزو میدونی..من ۷ سال ازت بزرگترم و طبعا چند پیرهن بیشتر از تو پاره کردم..جوونم آرزو دارم کاری نکن از دست حرفات برم خودمو بندازم جلو ماشین بکشما )
    قضاوت راجب چیزی که جزییاتش رو نمیدونی آسونه.
    منم میام میگم تو رفتی با یه دختر ۱۷ ساله یه کار زشتی کردی بعد دیگه مجبور شدی بگیریش و میای میگی زود نامزد کردم چون دختر بره دانشگاه فلان میشه بهمان میشه.
    بنظرت الان این قضاوت من راجبت درسته؟
    23 سالمه دوست عزیز نه 20...بعد من هیچ رابطه ای با خانم نداشتم..هیچی...اما شما که تو تایپیکتون نوشتید که نیاز جنسیشونو برطرف میکردید..خیلی فرقه ..و اصلا هم شبیه هم نیست.. در هر صورت میخواستم بگم دانشگاه خیلی از ادم هارو از راه به در میکنه...
    امضای ایشان
    خداحافظ

49. بالا | پست 88

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    10

ابجی اگه ازدواج تو سن پایین بده پس عاشقی و حس داشتن به کسی هم تو سن پایین بده!
    دقیقا...نمیدونم چرا از نظر پریماه ازدواج یه چیزه عجیبه ...یا یه غوله.....از نظر من ازدواج یعنی همین پریماه جان....یعنی دو نفر که همو دوس دارن و نسبت به هم حس خوبی دارن و همو میپسندن و بعد از یه مدت آشنایی صیغه ی عقد خونده میشه....صیغه ی عقدم چیزه وحشتناکی نیست....یه جور تعهده....همین که دو نفر اسمشون میره رو هم و نسبت به هم متعهد میشن و باعث میشه چشمشونو رو بهتراز مخاطبشون ببندن...و هر وقت شرایطه اقتصادیشون اکی بود برن زیر یه سقف.....همین......

50. بالا | پست 89

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

23 سالمه دوست عزیز نه 20...بعد من هیچ رابطه ای با خانم نداشتم..هیچی...اما شما که تو تایپیکتون نوشتید که نیاز جنسیشونو برطرف میکردید..خیلی فرقه ..و اصلا هم شبیه هم نیست.. در هر صورت میخواستم بگم دانشگاه خیلی از ادم هارو از راه به در میکنه...
    من از کجا بدونم با خانم رابطه ای داشتی یا نه همونجور که تو نمیدونی من چرا و چطور کسی که دوست داشتم رو ارضا میکردم!
    تو هم که وارد دانشگاه شدی از راه به در شدی؟

51. بالا | پست 90

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

من از کجا بدونم با خانم رابطه ای داشتی یا نه همونجور که تو نمیدونی من چرا و چطور کسی که دوست داشتم رو ارضا میکردم!
    تو هم که وارد دانشگاه شدی از راه به در شدی؟
    من برای مشاوره در این مورد اینجا نیومدم...بقیه هم از نامزدیم خبر دارن..
    منظورم بیشتر خانم ها بود..من که تو این 4 سال حتی اسم دخترای همکلاسیم رو هم یاد نگرفتم...
    شاید بهتر بود شما هم تو 23 سالگی نامزد میکردید ..نه با یه دختر همکلاسی و دانشجو البته که اخرش اینجوری بشه...
    ادامه نمیدم..خوش باشید
    امضای ایشان
    خداحافظ

52. بالا | پست 91

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

دقیقا...نمیدونم چرا از نظر پریماه ازدواج یه چیزه عجیبه ...یا یه غوله.....از نظر من ازدواج یعنی همین پریماه جان....یعنی دو نفر که همو دوس دارن و نسبت به هم حس خوبی دارن و همو میپسندن و بعد از یه مدت آشنایی صیغه ی عقد خونده میشه....صیغه ی عقدم چیزه وحشتناکی نیست....یه جور تعهده....همین که دو نفر اسمشون میره رو هم و نسبت به هم متعهد میشن و باعث میشه چشمشونو رو بهتراز مخاطبشون ببندن...و هر وقت شرایطه اقتصادیشون اکی بود برن زیر یه سقف.....همین......

ببین من الان این خاستگاذم هست کیس مناسبی
    من مامانم بهش جواب رد داد گفت پری الان برا ازدواج زود. پری باید اول درسش و تموم کنه

ولی خب رضا چون دوستم داشت ول کن نبود

و الان بهش گفتم. منو بخوای باید تا جایی که میتونی بهترین هارو بسازی

اونم الان همین کار و کرد داره زندگی میسازه
    منم درسمو میخونم

منم نظرم این ادم باید واقعا از نظر جسمی روحی مالی همه چیز رو به راه باشه تن به ازدواج بده

و ازدواج معقول در سن پاین خیلی خیلی درصدش پاین

خیلی خیلی کم پیدا میشه یکی از نظر. روحی جسمی کاری بلوغ فکری در سن پاین اتفاق بیافته

راسی از حرفهامم ناراحت نشو
    من گفتم بهت چرا خودت تو سن پاین ازدواج نکردی

خودت جواب خودت دادی گفتی جون شرایط مناسب نبود.

منم دقیقا منظورم همین خیلییی گم پیدا میشه کسی تو سن پاین از همه نظر شرایطش مناسب باشه

و اصلا قسدم طعنه نبود
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

53. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

54. بالا | پست 92

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

مسائل شخصی نکنیم دیگه بسه..
    در هر صورت هیچکس نمیتونه دیگری رو مجاب کنه....
    پری هم که لجبازه ایرانه خخخخ
    هر کس نظری داره بهتره اون نظرو تو زندگی خودش به کار ببره و به کسی تحمیل نکنه..اینجا ما فقط مشورت میدیم .دلش خواست نظر من و همفکرامو قبول میکنه یا نظر پری و همفکرهاش..
    امضای ایشان
    خداحافظ

55. کاربران زیر از saeed021 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 93

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

من برای مشاوره در این مورد اینجا نیومدم...بقیه هم از نامزدیم خبر دارن..
    منظورم بیشتر خانم ها بود..من که تو این 4 سال حتی اسم دخترای همکلاسیم رو هم یاد نگرفتم...
    شاید بهتر بود شما هم تو 23 سالگی نامزد میکردید ..نه با یه دختر همکلاسی و دانشجو البته که اخرش اینجوری بشه...
    ادامه نمیدم..خوش باشید
    من نه کاری با دلیل نامزدیت دارم نه کاری با عقایدت.
    نامزدیت مبارک باشه و انشاالله که خوشبخت بشید و چندین بچه سالم و فهمیده به جامعه بدید.
    خواستم از الان که ۲۳ سالته و داری وارد زندگی مشترک میشی یه چیزو یاد بگیری، اونم اینه که راحت و ساده انگارانه و سطحی راجب کسی قضاوت نکنی همونطوری که بقیه هم میتونن راحت راجبت قضاوتهای نابجا بکنن.
    مطمئن باش اگر قسمتم بود سن ۲۳ سالگی ازدواج میکردم و حالا هم ناراضی نیستم چون موقعش که برسه انجام میشه، هرچیزی دست تقدیر آدماست.
    لطفا راجب اکثریت خانمها یا آقایون هم سریع به نتیجه گیری الکی نرس.
    سعی کن حالا که داری وارد زندگی مشترک میشی از نظر فکری خودت رو رشد بدی.
    اینا نصیحت برادرانه بود وگرنه منکه نمیشناسمت که باهات خصومتی داشته باشم.

57. کاربران زیر از sooshiyant بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 94

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

ایشالله همتون زن بگیرید. شوهر کنید منم بیام قرررر بدم کلیلیلیلیلیلیلیی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

59. بالا | پست 95

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

ایشالله همتون زن بگیرید. شوهر کنید منم بیام قرررر بدم کلیلیلیلیلیلیلیی
    مگه بلدی قر بدی؟ خخخ
    تو فقط بلدی کل بزنی

بعد قری و کلی چند حساب میکنی؟ خخخ
    امضای ایشان
    خداحافظ

60. بالا | پست 96

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

مگه بلدی قر بدی؟ خخخ
    تو فقط بلدی کل بزنی

بعد قری و کلی چند حساب میکنی؟ خخخ
    من هم بلدم قر بدم هم بلدم کل بزنم

فقط منتظر یه عروسیم

لباسام. تار عنکبوت بستن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

61. بالا | پست 97

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

من هم بلدم قر بدم هم بلدم کل بزنم

فقط منتظر یه عروسیم

لباسام. تار عنکبوت بستن
    کاری کنم حسرت بخوری؟؟؟؟؟
    .
    .
    .
    .
    ..
    .
    .

لباس اون عروس دزفولی خخخخ
    امضای ایشان
    خداحافظ

62. بالا | پست 98

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

کاری کنم حسرت بخوری؟؟؟؟؟
    .
    .
    .
    .
    ..
    .
    .

لباس اون عروس دزفولی خخخخ

او ایشاللوووو برا. عقدم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

63. بالا | پست 99

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    میزان امتیاز
    11

امام رضا(علیه السلام)مى فرماید: جبرئیل امین بر پیامبر خدا(صلى الله علیه وآله) نازل شد و عرض كرد: اى محمّد(صلى الله علیه وآله)پروردگارت به تو سلام مى رساند و مى فرماید: دختران مانند میوه درختان هستند و همان گونه كه میوه وقتى مى رسد، چاره اى جز چیدن ندارد، وگرنه تابش خورشید و وزش باد آن را فاسد مى كند، دختران باكره هم وقتى به سن بلوغ و ازدواج مى رسند، چاره اى جز ازدواج ندارند، وگرنه از گرفتار شدن به فتنه و انحراف، در امان نیستند. آن گاه رسول خدا(صلى الله علیه وآله)مردم را جمع كرد و به منبر رفت و پیام پروردگار عزیز و بلندمرتبه را به آنان ابلاغ نمود.
    امضای ایشان
    خداحافظ

64. بالا | پست 100

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

امام رضا(علیه السلام)مى فرماید: جبرئیل امین بر پیامبر خدا(صلى الله علیه وآله) نازل شد و عرض كرد: اى محمّد(صلى الله علیه وآله)پروردگارت به تو سلام مى رساند و مى فرماید: دختران مانند میوه درختان هستند و همان گونه كه میوه وقتى مى رسد، چاره اى جز چیدن ندارد، وگرنه تابش خورشید و وزش باد آن را فاسد مى كند، دختران باكره هم وقتى به سن بلوغ و ازدواج مى رسند، چاره اى جز ازدواج ندارند، وگرنه از گرفتار شدن به فتنه و انحراف، در امان نیستند. آن گاه رسول خدا(صلى الله علیه وآله)مردم را جمع كرد و به منبر رفت و پیام پروردگار عزیز و بلندمرتبه را به آنان ابلاغ نمود.
    کاملا درسته شکی توش نیست ولی باید نسبت به زمانه سنجیده بشه

65. کاربران زیر از sooshiyant بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 3 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد